Sekojiet līdzi deju un kustību terapijas aktualitātēm LDKTA biedru veidotajā lapā sociālajā tīklā www.facebook.com/DejuKustibuTerapija/

 

  

Aicinām visu specializāciju mākslas terapeitus, studentus un citus interesentus uz mūzikas pedagoga, mūzikas terapeita un zinātnieka - prof. Dr. Valda Bernhofa tālākizglītības semināru.

Terapijas sesijās bieži izmantojam mūziku, skaņu, ritmu, kas ietekmē klientus/pacientus un terapijas procesu. tālākizglītības seminārā piedāvāsim iespēju izprast šo ietekmi.

Skaņu un ritmu uztvere un sākotnējā apstrāde saistīta ar dzirdes centru, kas attiecīgi saistīts ar dažādiem smadzeņu garozas laukiem. Meistarklasē diskutēsim par smadzeņu darbību akustisku kairinājumu uztverē un apstrādē, iepazīstināsim ar jaunākajām atziņām saistībā ar dzirdes un kognitīvo procesu funkcijām. Dalībnieki praktiskā darbībā iepazīs pieejas, kas vērstas uz skaņu/ritma struktūru kognitīvās apstrādes īpatnību analīzi.

Informācija par semināra vadītāju profesoru Dr. Valdi Bernhofu. Kopš 2014. gada Heidelbergas (Vācija) universitātes Neiroradioloģijas klīnikas pētnieku grupas Music and Brain dalībnieks. 1992. gadā pabeidzis Latvijas Mūzikas akadēmijas Kordiriģēšanas nodaļu un ieguvis profesionālā maģistra grādu mūzikā. 2006. gadā absolvējis Heidelbergas (Vācija) Sociālo zinātņu universitāti, iegūstot mākslas maģistra grādu mūzikas terapijā. 2014. gadā ieguvis mākslas zinātņu doktora zinātnisko grādu muzikoloģijā, izstrādājot promocijas darbu par skaņaugstuma un ritma struktūrām dzirdes uzmanības treniņam. 1994. gadā piedalījies Rīgas Doma kora skolas izveidošanā. Kopš 2017. gada ir asociētais profesors un akadēmiskā darba prorektors Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā.

Semināru organizē Latvijas Deju un kustību terapijas asociācija (LDKTA). 
Pieteikšanās uz dktmeistarklases@gmail.com (ja esat biedrs kādā no mākslas terapijas specializāciju asociācijām, lūdzu, to norādīt).

Dalības maksa ar pārskaitījumu: 
Visu mākslas terapeitu specializāciju asociāciju biedriem:
15 eiro (līdz 31. jūlijam), 20 eiro (pēc 1. augusta)
Citiem interesentiem - 30 eiro
Tiks izsniegti LDKTA apstiprināti sertifikāti ar 4 TIP.

LDKTA rekvizīti: Biedrība "Latvijas Deju un kustību terapijas asociācija", Reģ.Nr. 40008117788, 
Banka: Swedbank, Konta nr. LV37HABA0551018407623.

 

Deju un kustību terapija psihosociālās rehabilitācijas programmas "Spēka Avots" nometnēs

Arī mūsu asociācijas deju un kustību terapeiti ar lielu atdevi šogad strādāja ar onkoloģisko pacientu atbalsta biedrības "DZĪVĪBAS KOKS" rīkoto nometņu dalībniekiem un guva visaugtāko novērtējumu un nometņu dalībnieku pateicību.

Deju un kustību terapija ir pasaulē atzīta metode darbā ar onkoloģijas diagnožu pacientu grupu, tam ir plašs, pierādījumos un izpētē balstīts zinātnisks pamatojums. Šoreiz darbam "Dzīvības koka" dalībnieku nometnēs pieteicās 5 kolēģes - Lidija Naumova, Zanda Lauva, Sandra Mihailova, Ieva Rasa un Solvita Sonja Zemite, kopumā vadot nodarbības 12 nometnēs. Ar gandarījumu par paveikto un laba vēlējumiem visiem, kas meklē un rod dažādus ceļus, kā saglabāt, nostiprināt un uzlabot savu veselību!

 

 

Deju un kustību terapija grūtniecēm Rīgā

Deju un kustību terapijas grupa topošajām māmiņām - lieliska iespēja iegūt kvalitatīvu un profesionālu atbalstu gaidību laikā, jēgpilni izkustoties, veltot pilnvērtīgu laiku sev un savam bērniņam, piedzīvojot krāšņus, radošus mirkļus un emocionālu piepildījumu, kā arī iegūstot citu topošo māmiņu atbalstu un kopības izjūtu, draudzību, kas saglabājas ārpus DKT sesijām un pat pēc bērniņa piedzimšanas.

Grupu vada sertificēta deju un kustību terapeite, praktizējoša dūla apmācībā, fizioterapeite Linda Kante

Grupa notiek katru otrdienu plkst. 18:00 - 19:30 Lāčplēša ielā 38 (VCA poliklīnkas "Pulss 5" telpās), 4.st., 411. telpā. Pirms grupas uzsākšanas, pienākas viena bezmaksas iepazīšanās tikšanās reize. Vairāk par grupu šeit

 

 Deju un kustību terapijas grupas Rīgā

Uz deju un kustību terapijas grupu tiek aicināti piedalīties tie, kam ir interese un vajadzība atbrīvoties, izpaust sevi radoši, izpētīt savu ķermeni, jūtas un iekšējos procesus. 
Grupas nodarbību laikā pievērsīsim uzmanību arī tam, kā mēs veidojam kontaktu un attiecības ar citiem, kā es pats ar to jūtos. Pētīsim savas robežas un apgūsim prasmes atslābināties. 
Tiek komplektētas 2 grupas-  

  • sestdienu grupa plkst. 11:00 - 13:30 (uzsāk savu darbību 14. aprīlī un noslēdz to 16. jūnijā) un 
  • ceturtdienu grupa plkst. 18:00 - 20:30 (uzsāk savu darbību 5. aprīlī un noslēdz to 7. jūnijā).
    Nodarbības notiek saskaņā ar slēgtās grupas principu.

Adrese: Pulkveža Brieža iela 15A , dz. 106.

Nodarbības vada sertificēta deju un kustību terapeite, Psihoorganiskās analīzes (POA) psihoterapijas speciāliste, psiholoģe Lidija Naumova. Ar grupām strādā kopš 2009. gada.

Pieteikšanās un jautājumu gadījumā zvanīt pa tālr. 29605089 vai rakstīt uz lidija.naumova@inbox.lv

 


Tiešsaistē skatāma filma "Resilient Lives: Building Strength Through Dance Movement Therapy"

Filma uzņemta 1. Eiropas Deju un kustību terapijas asociācijas konferences laikā Rīgā, 2014. gada 26.-27.septembrī.

Konferenci rīkoja Eiropas Deju un kustību terapijas asociācija sadarbībā ar Rīgas Stradiņa universitātes Mākslas terapijas programmu un Latvijas deju un kustību terapijas asociāciju.

Filmas režisore un producente Kate Pāvula.

Filma atrodama šeit 

 

 

Latvijas Deju un kustību terapijas asociācijai (LDKTA) 10 gadi!

15. - 16. jūlijā LDKTA atzīmēja savus pirmos aizvadītos 10 pastāvēšanas gadus, to svinot ar bagātīgu meistarklašu programmu, daloties uzkrātajās zināšanās, spriežot par nepieciešamajiem asociācijas attīstības virzieniem turpmāk, kā arī ēdot svētku kūku!
Svinības norisinājās brīnišķīgā vietā - Turaidā, viesu namā "Turaidas Roze".

Liels Paldies Rīgas Domes Labklājības departamentam par finansiālu atbalstu, kas ļāva šim pasākumam būt tik plašam, piesātinātam un profesionāli bagātinošam.

Priekā!

  

 

Deju un kustību terapija jaunajām māmiņām ar mazuļiem

Šajās DKT sesijās tiek dots laiks un telpa māmiņu iekšējo resursu atjaunošanai un radošai mijiedarbībai ar savu mazuli un apkārtesošajiem dalībniekiem. Ir laiks gan sarunām, gan kustībai, dejām un relaksācijai.
Katras sesijas plāns tiek veidots atkarībā no grupas aktuālajām vajadzībām.
Deju un kustību terapijas grupa notiek katru ceturtdienu pl.14.30 - 16.00 Lāčplēša ielā 38 (VCA poliklīnkas "Pulss 5" telpās), 4. st., 411. telpā. Iepriekšēja pieredze deju un kustību terapijā NAV nepieciešama. Uz grupu aicināta ikkatra māmiņa, kuras mazulis ir vecumā +/-7-15 mēneši.
Grupu vada sertificēta deju un kustību terapeite, fizioterapeite un praktizējoša dūla (apmācībā) Linda Kante. Vairāk par grupu lasi šeit.